Street fashion to modowy trend, który jest na szczycie popularności już od wielu lat. Tak naprawdę jednak, dla wielu spośród nas określenie to jest niejasne. Jakie zatem ciuchy damskie można wpisać w ten styl i jak go tworzyć, by wyglądać intrygująco także na co dzień? Tak naprawdę, niewiele potrzeba, by stworzyć niesamowitą stylizację na każdą okazję.

Moda ulic

… nie zaś moda ulicy – jak można by to było przetłumaczyć. W praktyce oznacza to, że każde miasto a swój styl i inaczej wygląda to w Nowym Jorku, a inaczej w Tokio czy Paryżu. Pewne jest jedno – gdy chodzi o street fashion, liczy się przede wszystkim indywidualne wyczucie stylu i jakości. W praktyce oznacza to tyle, że dozwolone jest wszystko, byle było skomponowane ze smakiem.

Jeśli chcesz wyglądać niczym najbardziej stylowi mieszkańcy Nowego Jorku czy Mediolanu, nie bój się eksperymentów z modą. Porzuć nudną i bezpieczną klasykę, pamiętając przy tym o jednej ważnej rzeczy: w street fashion liczy się też komfort. W cenie zatem są casualowe bluzki damskie, mające sportowy fason sukienki damskie czy spodnie, a także oryginalne dodatki i buty. Przy tym wszystkim pamiętać warto, że znana marka niekoniecznie jest zaletą. Moda ulicy lubi, kiedy wykorzystując tanie ubranie uzyskuje się spektakularny efekt.

By poznać lepiej ideę street fashion, warto przyjrzeć się zdjęciom z ulic największych metropolii świata. Inspiracji dostarczyć mogą również butiki, które oferują odzież online –także te niedrogie czy niszowe. Wyruszyć można także do second handów oraz niewielkich sklepików z nietypową odzieżą. Wszystkie te miejsca pozwolą stworzyć stylizacje, które wychodzą poza ramki i pozwalają czuć wygodę na każdym kroku. A przecież o to przede wszystkim chodzi w ubraniach przeznaczonych do noszenia na co dzień.