Niewątpliwie większość kobiet doskonale wie jak ważny jest odpowiedni dobór modelu oraz rozmiaru biustonosza. To jednak nie jest wszystko. Na rynku dostępnych jest także wiele typów biustonoszy. Ich odpowiedni wybór jest równie ważny. Inny bowiem będzie pasował do noszenia na co dzień, a inny na ważną uroczystość. Jakie zatem wyróżniamy typy biustonoszy?

Biustonosz pełny

Pierwszym popularnym typem biustonosza jest tzw. biustonosz pełny. Jest to biustonosz, którego miseczki w pełni zakrywają piersi. Jest to idealne rozwiązanie dla kobiet posiadających duży biust. Zaletą tego typu biustonosza jest z pewnością fakt, iż są one bardzo wygodne.

Biustonosz push-up

Drugim popularnym typem biustonosza jest biustonosz push-up. Jest to biustonosz, który posiada dodatkową wkładkę w miseczce. Jest najbardziej popularny wśród kobiet, które posiadają mały biust i za pomocą stanika chciałby bardziej podkreślić swoje walory.

Biustonosz push up

Biustonosz bardotka

Inaczej biustonosz silikonowy. Ten typ biustonosza idealnie nadaje się na większe przyjęcia lub uroczystości. Nie posiada on bowiem ramiączek, a jego obwód zabezpieczony jest właśnie silikonowymi paskami. Dzięki temu mimo braku ramiączek biustonosz ten w żaden sposób się nie ześlizguje.

Biustonosz plunge

Na koniec warto wspomnieć jeszcze o biustonoszu typu plunge. Jest to idealne rozwiązanie dla pań o dużym biuście, które lubią eksponować swój dekolt.

Nie są to oczywiście wszystkie rodzaje biustonoszy. Jedną są to z pewnością te, które cieszą się największą popularnością.