Choć bluzy damskie z nadrukiem trudno zakwalifikować do odzieży eleganckiej, na dobre zagościły one w codziennej modzie polskich pań. Przestały one bowiem kojarzyć się z przedstawicielkami niższych warstw społecznych i chętnie wybierane są przez wszystkie dziewczyny i kobiety.

Podobnież odeszło do lamusa silne powiązanie noszenia bluzy damskiej z uprawianiem sportu. Trudno zaprzeczyć, że w dobie powszechnej promocji zdrowego stylu życia wiele kobiet korzysta z tego rodzaju odzieży podczas joggingu czy jazdy na rowerze. Mimo to, bluzy damskie z nadrukiem znakomicie sprawdzają się w codziennych stylizacjach, którym znacznie bliżej jest do pewnego rodzaju elegancji, aniżeli stylu typowo sportowego.

Damskie bluzy oferowane są w niezliczonej ilości wzorów, kolorów, rozmiarów czy fasonów. Wspomniana mnogość znajduje odbicie także w cechach dodatkowych. O ile przed wielu laty szczytem innowacji był… kaptur, o tyle dzisiaj bluza może być wyposażona w wiele „bajerów”, jak to określiliby z pewnością młodsi czytelnicy naszego artykułu. Przykład? Bluza przygotowana z myślą o intensywnym uprawianiu sportu będzie nie tylko lekka i wygodna, ale znakomicie poradzi sobie z wentylacją naszego organizmu i skutecznym odprowadzeniem potu. Dzięki temu nic nie będzie stało na przeszkodzie w zrealizowaniu doskonałego treningu.

Mieliśmy jednak nie koncentrować się na aspektach sportowych. Weźmy więc na cel inną cechę tego typu odzieży, czyli fason. Bluzy damskie z nadrukiem nie zawsze projektowane są z myślą o ścisłym przyleganiu do ciała ich posiadaczek. Niekiedy projektanci odzieży decydują się na fason o wiele bardziej luźny, swobodny. W ekstremalnych przypadkach taka bluza może bardziej przypominać worek, aniżeli starannie przemyślane dzieło sztuki użytkowej. Nie zmienia to faktu, iż wiele pań sięga po takie nietypowe fasony, szukając unikalnego wyglądu, a także – komfortu i wygody.

Kolor bluzy to kwestia zarówno gustu, jak i odpowiedniego dopasowania jej do reszty stylizacji. Warto mieć w swojej szafie kilka sztuk o barwach uniwersalnych, ponadczasowych, uzupełniając je od czasu do czasu egzemplarzami stricte związanymi z panującą w danym sezonie modą.

Osobny temat stanowi wybór nadruków. Dobrym pomysłem jest postaranie się o to, aby sygnalizowały one nasze myśli, przekonania czy zainteresowania. Nie ma przy tym oczywiście nic złego w tym, aby sięgnąć po konkretną bluzę tylko i wyłącznie dlatego, że doceniliśmy estetyczną wartość naniesionego na nią nadruku – nawet jeśli jego tematyka jest nam bardzo odległa.